3.
Skaitliukai

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

2015 m. Europos autokroso čempionato 1-as etapas, Vokietijoje

Gegužės 9-10 d., Vokietijoje, Seelow trasoje, vyko 1-asis Europos automobilių kroso čempionato etapas.

Dalyvavo trys atstovai iš Lietuvos - P. Pleskovas, Automobilių klasėje, T. Zavarskis ir G. Morkevičius Buggy 1600 klasėje.

Iki finalinių važiavimų puikiai sekėsi klaipėdiečiui P. Pleskovui, važiujančiam automobilių klasėje. Jis pirmame važiavime buvo pirmas savop grupėje, bei užėmė pirmą vietą po visų grupių važiavimų, nes parodė geriausią važiavimo laiką.
Antrame važiavime sekėsi ne ką prasčiau - savo grupėje Paulius vėl aplenkė visus varžovus ir finišavo pirmas. Tik čekas V. Fejfar laimėjęs važiavimą kitoje grupėje šį kart parodė geresnį laiką, todėl po antrojo važiavimo Paulius buvo klasifikuotas antroje pozicijoje.
Trečiame važiavime nedalyvavo - pagal taškų skaičiavimo sistemą yra išbraukiamas vienas iš trijų rezultatų, kuris yra blogiausias, todėl sportininkai kartais taupydami techniką pasirenka vieno važiavimo nevažiuoti.
Pagal surinktus taškus P. Pleskovas finale stojo į antrąją starto poziciją. Po starto važiavo trečioje pozicijoje, tačiau antrame rate deja važiavimą baigė. Todėl galutinėje įskaitoje Lietuvos atstovas liko 9-toje pozicijoje.

Buggy 1600 klasėje dalyvavusiems lietuviams sekėsi ne taip gerai, tačiau ir konkurencija čia buvo ženkliai didesnė. Čia užsiregistravo net 37 dalyviai.
Pirmame važiavime T. Zavarskis užėmė 18-tą, o G. Morkevičius 29-tą vietas.
Antrajame važiavime abu pasigerino rezultatą - T. Zavarskis bendroje lentelėje pakilo iki 14-tos, o G. Morkevičius iki 23-čios.
Trečiajame važiavime jau geriau sekėsi Gintarui - jis užėmė 18-tą vietą, o Tomas, nuvažiavęs tik 2 ratus liko 24-toje lentelės pozicijoje.
Pagal Europos autokroso važiavimų sistemą toliau dalyvių laukė du pusfinaliai, iš kurių į pagrindinį finalą patenka po 5 dalyvius iš kiekvieno pusfinalio.
T. Zavarskis stojo pirmo pusfinalio grupės gale, deja Gintaras dėl taškų skaičiaus į pusfinalius nepateko.
Deja Tomas kliuvo už trasos borto bei vertėsi. Važiavimas buvo sustabdytas (video: https://www.youtube.com/watch?v=lGF0U4SB4rI)
Galutinėje įskaitoje T. Zavarskis užėmė 20-tąją vietą, G. Morkevičius - 26-tąją.
Puikiai šiose varžybose sekėsi kaimynui latviui Janis Boks - jis Supper Buggy klasėje užėmė pirmąją vietą.